Devonxona: (69) 234-14-30

Qabulxona: (69) 234-15-23  


MARDLAR-QO’RIQLAYDI VATANNI


2020-yil 13-yanvar kuni institutning “Jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi tomonidan O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 25-oktyabrdagi “O’quvchi va talaba-yoshlar o’rtasida o’tkaziladigan Respublika sport musobaqalari tizimini yanada takomillashtirish to’g’risida”gi 864-son qaroridagi vazifalar ijrosini ta’minlash hamda “14-yanvar-Vatan himoyachilari kuni”ga bag’ishlab fakultetlar o’rtasida sportning armrestling, tosh ko’tarish, turnikda tortilish, arqon tortish, darts turlari bo’yicha musobaqalari o’tkazildi.
O’tkazilgan musobaqalarda barcha fakultetlardan jami 50 nafar talabalar sport turlari bo’yicha ishtirok etdilar.
Sportning Armrestling turi bo’yicha o’tkazilgan musobaqalarda faxrli o’rinlar quyidagicha taqsimlandi:
1-o’rinni X.Xaydarov - Qurilish texnologiya fakulteti
2-o’rinni K.Xaydarov -Transport fakulteti
3-o’rinn S.Jumaboyev-Muhandislik kommunikatsiyasi fakulteti
Sportning Tosh ko’tarish turi bo’yicha o’tkazilgan musobaqalarda faxrli o’rinlar quyidagicha taqsimlandi.
1-o’rinni A.Jumanov-Qurilish fakulteti
2-o’rinni I.Ergashev-Transport fakulteti
3-o’rinn E.Rayimov-Qurilish texnologiyasi fakulteti
Sportning Turnikda tortilish turi bo’yicha o’tkazilgan musobaqalarda faxrli o’rinlar quyidagicha taqsimlandi.
1-o’rinni A.Akbarxonov-Transport fakulteti
2-o’rinni A.Egamberdiyev-Qurilish texnologiyasi fakulteti
3-o’rinn J.Tursunov-Muhandislik kommunikatsiyasi fakulteti
Sportning Darts turi bo’yicha o’tkazilgan musobaqalarda faxrli o’rinlar quyidagicha taqsimlandi.
1-o’rinni N.Ahmadaliyev-Muhandislik kommunikatsiyasi fakulteti
2-o’rinni U.Qodirov-Qurilish fakulteti
3-o’rinn X.Karimov-Qurilish texnologiyasi fakulteti
Sportning Arqon tortish turi bo’yicha o’tkazilgan musobaqalarda faxrli o’rinlar quyidagicha taqsimlandi.
1-o’rinni Qurilish texnologiya fakulteti
2-o’rinni Muhandislik-kommunikatsiyasi fakulteti
3-o’rinn Mashinasozlik fakulteti

O’tkazilgan barcha musobaqalar yakuniga ko’ra umumjamoa hisobida faxrli o’rinlar quyidagicha taqsimlandi.
1-o’rinni Qurilish texnologiya texnologiya fakulteti
2-o’rinni Transport fakulteti
3-o’rinn Muhandislik kommunikatsiya fakulteti
Musobaqalar yakunida 1, 2, 3-o’rinlarni egallagan talabalar va jamoalar institut ma’muriyati va kasaba uyushmasi tashkilotining “Diplom”lari va esdalik sovg’alari bilan taqdirlanadi.