1-kurs va o‘qishini ko‘chirishga tavsiya etilganlar uchun toʻlov-kontrakt mablagʻlarini toʻlash muddati 25-dekabrga qadar uzaytirildi
Davlat komissiyasining tegishli bayoni bilan, ko‘pchilik abituriyentlar va ularning ota-onalari hamda oliy taʼlim muassasalari rahbarlarining murojaatlarini inobatga olib, 2023/2024-o‘quv yilida oliy taʼlim muassasalari bakalavriati va magistraturasiga to‘lov-kontrakt, jumladan, tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar, o‘qishi ko‘chirilgan (ko‘chirib tiklangan) va qayta tiklangan talabalar o‘qishi uchun to‘lov haqini o‘tkazish hamda talabalar safiga qabul qilishni rasmiylashtirishning so‘nggi muddati 2023-yilning 25-dekabri (shu kuni ham) etib belgilandi.
Eslatma: amaldagi tartibga ko‘ra, ikkinchi va undan yuqori bosqich talabalar kontraktini to‘lash muddati OTM rahbari tomonidan uzaytirilishi mumkin.

The deadline for the payment of contract funds for the 1st year and those recommended to transfer their studies has been extended until December 25
With the relevant statement of the State Commission, taking into account the appeals of the majority of applicants and their parents, as well as the heads of higher education institutions, in the academic year 2023/2024, the fee-contract for bachelor's and master's degrees of higher education institutions, including differentiated payment - the deadline for transfer of tuition fees for applicants recommended for studentship on the basis of a contract, students whose studies have been transferred (transferred) and reinstated, and formalization of admission to the ranks of students is 25th of 2023 December (also on this day).
Note: according to the current regulations, the term of payment of the student contract of the second and higher levels can be extended by the head of the HEI.