Institut ilmiy kengashi daraja va unvonlar sohiblari e'tirofidan boshlandi
Namangan muhandislik-qurilish instituti ilmiy kengashining navbatdagi yig‘ilishi an'anaga muvofiq erishilgan yutuqlar e'tirofi bilan boshlandi.
Rektor Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligi faxriy yorlig‘i bilan mukofotlangan, ilmiy daraja hamda unvonlar bilan taqdirlangan professor-o‘qituvchilarni jamoa nomidan tabrikladi.
“Bu aslida sizlarga berilayotgan o‘ziga xos avans. Kelgusi ilmiy daraja va unvonlarga hozirdan harakatni boshlashingiz kerak. Chunki siz kabi salohiyatli kadrlardan umidimiz katta”, — deya ta'kidladi rektor.

Ученый совет института начался с признания кавалеров степеней и званий
Очередное заседание Ученого совета Наманганского инженерно-строительного института по традиции началось с признания достижений.
От имени коллектива ректор поздравил профессоров и преподавателей, награжденных почетной грамотой Министерства высшего образования, науки и инноваций, учеными степенями и званиями.
«На самом деле это своего рода аванс, который вам дают. Вам следует начать работать над получением следующей степени и звания прямо сейчас. Потому что мы возлагаем большие надежды на таких потенциальных кадров, как вы", - сказал ректор.