Konferensiyada hamkorlik shartnomalari imzolandi
Qurilish fakultetida bo‘lib o‘tgan “Fan va innovasiya-2023: rivojlanish va ustuvor yo‘nalishlar” mavzusidagi   respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi doirasida hamkorlik shartnomalariga  ham qo‘l urildi.
Jumladan, Namangan muhandislik-qurilish instituti va “Arxdizaynloyiha” mas'uliyati cheklangan jamiyati o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur hujjat institut talabalarining amaliyoti, tayyorlanayotgan loyihalarda professor-o‘qituvchilar ishtiroki kabi ko‘plab yo‘nalishlarni qamrab olgan.
Shartnoma institut rektori va “Arxdizaynloyiha” MChJ loyihalar bosh muhandisi Xosiyat Azizova tomonidan imzolandi.

На конференции были подписаны соглашения о сотрудничестве
В рамках республиканской научно-практической конференции «Наука и инновации-2023: развитие и приоритеты», прошедшей на строительном факультете, также были подписаны соглашения о сотрудничестве.
В частности, подписан меморандум о сотрудничестве между Наманганским инженерно-строительным институтом и обществом с ограниченной ответственностью «Архдизайнлойиха».
Этот документ охватывает многие направления, такие как практика студентов института, участие профессоров и преподавателей в готовящихся проектах.