“Marion Biotech” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan dori vositalarining savdosi vaqtinchalik to‘xtatildi
2022 yil 30 dekabrdan boshlab Hindistonning “Marion Biotech” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan va O‘zbekistonda ro‘yxatdan o‘tkazilgan barcha turdagi dori vositalarining savdosi vaqtinchalik to‘xtatildi.
Dori olayotganda qadog‘iga qarang, agar "MARION BIOTECH" bo‘lsa olmang, o‘zingiz va yaqinlaringiz sog‘ligini asrang!
Shuningdek, Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi yurtimiz dorixonalarida Hindistonning “Marion Biotech Pvt.Ltd” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan “DOK-1 MAKS sirop 100 ml” va “DOK-1 tabletki №10” dori vositalarining realizatsiyasini to‘xtatish, realizatsiya qilingan qoldiq dori vositalarini dorixonalardan qaytarib olish ko‘rsatmasini bergan bo‘lib, ushbu dori vositasi respublikamizdagi barcha dorixonalar rastalaridan tezkorlik bilan yig‘ib olindi.
Agar biror tadbirkorlik sub'ektida mazkur “DOK-1 MAKS sirop 100 ml” va “DOK-1 tabletki №10” dori vositalari qolgan bo‘lsa, bu haqda Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligining murojaatlar bo‘limiga zudlik bilan xabar berish so‘raladi.
Hurmatli yurtdoshlar!
Agar ushbu dori vositasini sotib olgan bo‘lsangiz va hozir bu preparat uyingizda saqlanayotgan bo‘lsa, uni zinhor qo‘llamaslikni, shuningdek, dorixonalarda Hindistonning “Marion Biotech Pvt.Ltd” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan dori vositalarining savdosiga guvoh bo‘lgan taqdiringizda viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmasi yoki uning shahar va tumanlar bo‘limlariga hamda quyidagi ishonch raqamiga qo‘ng‘iroq qilishingizni so‘raymiz.
Murojaat uchun telefon: 1103
Quyida kompaniya tomonidan ishlab chiqarilgan asosiy dori vositalari ro‘yxatini e'tiboringizga havola etamiz:

Продажа лекарственных средств производства компании Marion Biotech временно приостановлена
С 30 декабря 2022 года временно приостановлена ​​продажа всех видов лекарственных средств, произведенных индийской компанией «Marion Biotech» и зарегистрированных в Узбекистане.
При приеме лекарства смотрите на упаковку, если это "MARION BIOTECH", не принимайте, берегите здоровье себя и своих близких!
Также Агентство по развитию аптечной сети прекратило продажу в аптеках препаратов «ДОК-1 МАКС сироп 100 мл» и «ДОК-1 таблетка №10» производства индийской компании «Marion Biotech Pvt.Ltd». нашей страны, остаток реализации дал указание об изъятии лекарств из аптек, и это лекарство было быстро собрано с прилавков всех аптек нашей республики.
Если у какого-либо субъекта хозяйствования остались данные препараты «ДОК-1 МАКС сироп 100 мл» и «ДОК-1 таблетка №10», об этом следует незамедлительно сообщить в отдел обращений Агентства развития аптечной сети raladi.
Уважаемые соотечественники!
Если вы купили этот препарат и теперь он хранится у вас дома, не используйте его, а также если вы стали свидетелями продажи препаратов производства индийской компании «Marion Biotech Pvt. Ltd» в аптеках, областное здравоохранение просим вас звоните в управление здравоохранения или его городские и районные отделения и по телефону горячей линии, указанному ниже.