“Marion Biotech” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan dori vositalarining savdosi vaqtinchalik to‘xtatildi
2022 yil 30 dekabrdan boshlab Hindistonning “Marion Biotech” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan va O‘zbekistonda ro‘yxatdan o‘tkazilgan barcha turdagi dori vositalarining savdosi vaqtinchalik to‘xtatildi.
Dori olayotganda qadog‘iga qarang, agar "MARION BIOTECH" bo‘lsa olmang, o‘zingiz va yaqinlaringiz sog‘ligini asrang!
Shuningdek, Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi yurtimiz dorixonalarida Hindistonning “Marion Biotech Pvt.Ltd” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan “DOK-1 MAKS sirop 100 ml” va “DOK-1 tabletki №10” dori vositalarining realizatsiyasini to‘xtatish, realizatsiya qilingan qoldiq dori vositalarini dorixonalardan qaytarib olish ko‘rsatmasini bergan bo‘lib, ushbu dori vositasi respublikamizdagi barcha dorixonalar rastalaridan tezkorlik bilan yig‘ib olindi.
Agar biror tadbirkorlik sub'ektida mazkur “DOK-1 MAKS sirop 100 ml” va “DOK-1 tabletki №10” dori vositalari qolgan bo‘lsa, bu haqda Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligining murojaatlar bo‘limiga zudlik bilan xabar berish so‘raladi.
Hurmatli yurtdoshlar!
Agar ushbu dori vositasini sotib olgan bo‘lsangiz va hozir bu preparat uyingizda saqlanayotgan bo‘lsa, uni zinhor qo‘llamaslikni, shuningdek, dorixonalarda Hindistonning “Marion Biotech Pvt.Ltd” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan dori vositalarining savdosiga guvoh bo‘lgan taqdiringizda viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmasi yoki uning shahar va tumanlar bo‘limlariga hamda quyidagi ishonch raqamiga qo‘ng‘iroq qilishingizni so‘raymiz.
Murojaat uchun telefon: 1103
Quyida kompaniya tomonidan ishlab chiqarilgan asosiy dori vositalari ro‘yxatini e'tiboringizga havola etamiz:

From December 30, 2022, the sale of all types of medicines produced by the Indian company Marion Biotech and registered in Uzbekistan has been temporarily suspended.
When taking medicine, look at the packaging, if it is "MARION BIOTECH", do not take it, take care of the health of yourself and your loved ones!
The Agency for the Development of the Pharmacy Network also stopped selling DOK-1 MAX syrup 100 ml and DOK-1 tablet No. 10 manufactured by the Indian company Marion Biotech Pvt.Ltd in pharmacies. our country, the remainder of the sale gave instructions to withdraw medicines from pharmacies, and this medicine was quickly collected from the shelves of all pharmacies in our republic.
If any business entity still has these preparations "DOK-1 MAX syrup 100 ml" and "DOK-1 tablet No. 10", this should be immediately reported to the appeals department of the Raladi Pharmacy Network Development Agency.
Dear compatriots!
If you have bought this drug and now have it in your home, do not use it, and if you have witnessed the sale of drugs manufactured by the Indian company Marion Biotech Pvt. Ltd” in pharmacies, regional health, please call the health department or its city and district offices and the hotline number listed below.