NamMQI axborot texnologiyalari markazida “Ota-onalar kongressi”ning asosiy qismi bo‘lib o‘tdi
Tadbirda institut rektori Sharifjon Ergashev, Ma'naviyat va ma'rifat markazi viloyat bo‘limi rahbari Musoxon Oppoqov, Mashinasozlik fakul'teti dekani Rahmatali Rustamov, Transport fakul'teti dekani Bahriddin Mahmudov, institutning sobiq bitiruvchisi, karate bo‘yicha jahon chempioni, “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti sohibi Sarvar Murodullaevning oliy ta'limdagi islohotlar, institutda ro‘y berayotgan o‘zgarishlar, kredit-modul tizimi, axloq-odob kodeksi, talabalarga yaratilayotgan sharoitlar va ota-onalar mas'uliyati haqidagi chiqishlari tinglandi.
Magistr Ahmadjon Muxtorjonovning “Oliygohim” she'ri ishtirokchilar tomonidan olqishlar bilan kutib olindi. Ota-onalar kengashini tuzish va ularga a'zolar saylash bo‘yicha o‘zaro fikr almashildi.
Yakunda o‘g‘il-qizlari institutga eng yuqori ballar bilan kirgan talabalarning ota-onalari tashakkurnoma va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Основная часть «Родительского конгресса» прошла в центре информационных технологий НамИСИ
На мероприятии присутствовали ректор института Шарифжон Эргашев, руководитель регионального филиала Центра Духовности и Просветительства Мусохан Оппоков, декан машиностроительного факультета Рахматали Рустамов, декан транспортного факультета Бахриддин Махмудов, бывший Выпускник института, чемпион мира по карате», - Сарвар Муродуллаев, лауреат государственной награды «Храбрый мальчик», рассказал о реформах в высшем образовании, изменениях, происходящих в институте, кредитно-модульной системе, этическом кодексе, условия, созданные для учащихся, и ответственность родителей.
Стихотворение Мастера Ахмаджона Мухторджанова «Олийгохим» было встречено аплодисментами участников. Состоялся обмен мнениями по вопросам формирования родительского совета и избрания его членов.
В завершение родители студентов, чьи сыновья и дочери поступили в институт с высокими баллами, были награждены благодарственными письмами и памятными подарками.