NamMQI rektori Yangiqo‘rg‘on tumanida istiqomat qiluvchi yoshlar bilan xonadonbay tizimida uchrashdi
NamMQI rektori Sharifjon Ergashev Yangiqo‘rg‘on tumani, Rovut mahallasida istiqomat qiluvchi yoshlar va ularning ota-onalari bilan xonadonbay tizimida uchrashdi.
Institut rektori boshchiligida ishchi guruh a'zolari tomonidan belgilangan hududlar mahalla mas'ullari bilan hamkorlikda  yoshlar va ularning ota-onalari bilan alohida suhbatlashib, ularning ijtimoiy holati, muammolari va qiziqishlari o‘rganildi.
Nogironligi bor yoshlardan Shahlo G‘ulomova bilan alohida suhbatlashildi. Suhbat davomida uning 2021-2022 o‘quv yilida Namangan davlat universiteti boshlang‘ich ta'lim yo‘nalishiga o‘qishga topshirganligi va kira olmaganligini ma'lum bo‘ldi. U hozirda qo‘shimcha o‘quv kurslariga ehtiyoji borligini ta'kidladi. Institut rektori tomonidan mas'ullarga ona tili va adabiyot hamda matematematika fanlaridan bepul kurslarga jalb etish vazifasi yuklatildi.

Ректор НамИСИ встретился с молодежью, проживающей в Янги-Курганском районе системы хонадонбай
Ректор НамИСИ Шарифжон Эргашев встретился с молодежью и их родителями, проживающими в Ровутском районе Янгикурганского района системы Хонадонбай.
Под руководством ректора института члены рабочей группы во взаимодействии с лидерами общин пообщались с молодежью и их родителями отдельно, изучили их социальное положение, проблемы и интересы.
Шахло Гуламова, молодой человек с инвалидностью, была опрошена отдельно. В ходе интервью выяснилось, что он подал документы в Наманганский государственный университет на начальное образование в 2021-2022 учебном году и не смог поступить. Он отметил, что ему необходимы дополнительные обучающие курсы. Ректор института поручил чиновникам привлечь бесплатные курсы по предметам родного языка и литературы, а также математики.