NamMQI talabalar turar-joyida viloyat Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi xodimlarining talabalar bilan muloqoti tashkil etildi
Ushbu muloqot yo‘l-transport hodisalarini oldini olishga qaratilgan targ‘ibot va tashviqot tadbirlari doirasida o‘tkazildi.
Unda YHXB katta inspektori Rivojiddin Qodiraliev, NamMQI profilaktika inspektori Vohidjon Abduqodirov, institut ma'naviyat va ma'rifat bo‘limi boshlig‘i Dadaxon Dadaboev va Sanoatni axborotlashtirish fakul'teti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari Nozimjon Ortiqov ishtirok etdi.
Yoshlar, xususan, talabalar o‘rtasida yo‘l-transport hodisalarini oldini olish bo‘yicha tushuntirishlar va jonli misollardan so‘ng talabalarning mavzu yuzasidan savollariga batafsil javoblar berildi.

In the NamECI student hostel, employees of the Regional Traffic Safety Administration held a meeting with students
This dialogue took place within the framework of advocacy activities aimed at the prevention of road traffic accidents.
It was attended by Senior Inspector of the Institute of Education Rivojiddin Kadyraliev, Prevention Inspector of the Ministry of Education and Culture Vohidjon Abdukadyrov, Head of the Department of Spirituality and Education of the Institute Dadakhan Dadaboev and Deputy Dean of the Faculty of Informatization of Industry Nozimjon Artikov.
After explanations and live examples on how to prevent traffic accidents among young people, especially students, detailed answers were given to students' questions on the topic.