NamMQI talabalar turar-joyida viloyat Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi xodimlarining talabalar bilan muloqoti tashkil etildi
Ushbu muloqot yo‘l-transport hodisalarini oldini olishga qaratilgan targ‘ibot va tashviqot tadbirlari doirasida o‘tkazildi.
Unda YHXB katta inspektori Rivojiddin Qodiraliev, NamMQI profilaktika inspektori Vohidjon Abduqodirov, institut ma'naviyat va ma'rifat bo‘limi boshlig‘i Dadaxon Dadaboev va Sanoatni axborotlashtirish fakul'teti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari Nozimjon Ortiqov ishtirok etdi.
Yoshlar, xususan, talabalar o‘rtasida yo‘l-transport hodisalarini oldini olish bo‘yicha tushuntirishlar va jonli misollardan so‘ng talabalarning mavzu yuzasidan savollariga batafsil javoblar berildi.

В студенческом общежитии НамИСИ сотрудники Регионального управления безопасности дорожного движения провели встречу со студентами
Этот диалог проходил в рамках информационно-пропагандистской деятельности, направленной на предотвращение дорожно-транспортных происшествий.
В нем приняли участие старший инспектор института образования Ривожиддин Кадыралиев, инспектор по профилактике Министерства образования и культуры Вохиджон Абдукадыров, заведующий отделом духовности и воспитания института Дадахан Дадабоев и заместитель декана факультета информатизации промышленности Нозимжон Артиков.
После пояснений и живых примеров о том, как предотвратить дорожно-транспортные происшествия среди молодежи, особенно студентов, были даны развернутые ответы на вопросы студентов по теме.