NamMQI vakillari Hindiston kompaniyasi bilan hamkorlik yuzasidan muzokaralar olib bordi
Toshkentda bo‘lib o‘tayotgan xalqaro sanoat ko‘rgazmasida NamMQI Muhandislik kommunikasiyalari fakul'teti dekani o‘rinbosari Muzaffar Dadamirzaev hamda Muhandislik kommunikasiyalari qurilishi va montaji kafedrasi mudiri Sherali Jo‘raev ishtirok etmoqda.
Vakillarimiz ko‘rgazmada Hindistonning SSP PVT LIMITED kompaniyasi ta'sischi va rahbari Suvra Chakraborti bilan oziq-ovqat texnologiyalari va sanoat chiqindi suvlarini tozalash yo‘nalishida hamkorlikni nazarda tutuvchi  shartnoma imzolash bo‘yicha kelishuvga erishdi.
Shartnomadan institut talabalarining kompaniyada ishlab chiqarish amaliyotini tashkil etish, korxona mutaxassislari ishtirokida master-klasslar o‘tkazish, ilmiy laboratoriyalardan foydalanish, hamkorlikda loyihalar ishlab chiqish va stajirovkalarga yuborish kabi yo‘nalishlar ham o‘rin olishi rejalashtirilgan.

NamECI representatives held negotiations with the Indian company
Muzaffar Dadamirzaev, the deputy dean of the Faculty of Engineering Communications, NamECI, and Sherali Joraev, the head of the Department of Construction and Installation of Engineering Communications, are participating in the international industrial exhibition taking place in Tashkent.
At the exhibition, our representatives reached an agreement with Suvra Chakraborty, the founder and head of the Indian company SSP PVT LIMITED, to sign an agreement on cooperation in the field of food technology and industrial wastewater treatment.
It is planned that the contract will include such directions as the organization of production practice of the institute's students in the company, holding master classes with the participation of enterprise specialists, use of scientific laboratories, joint development of projects and sending them to internships.