NamMQI vakillari «Yangi O‘zbekiston: ilm qaldirg‘ochlari-2023» ko‘rik tanlovi va konferensiyasida ishtirok etdi
Jizzax politexnika institutida «Yangi O‘zbekiston: ilm qaldirg‘ochlari-2023» ko‘rik tanlovi va konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovda institut vakillari, xususan,  Qurilish materiallari va buyumlari kafedrasi professori Adhamjon Hamidov va bir guruh talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, «Eng yaxshi bitiruv malakaviy ishi (diplom loyihasi)” nominasiyasi bo‘yicha Qurilish fakul'teti talabasi, Beruniy nomidagi Davlat stipendiyasi sohibi Ahmadjon Muxtorjonov faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Bundan tashqari fakul'tetning iqtidorli talabalaridan Mirabbos Mehmonaliev va Nabijon Valiev faol ishtiroki uchun Knauf  korxonasi tomonidan faxriy yorliq hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

NamECI representatives took part in the "New Uzbekistan: science swallows-2023" competition and conference
The competition and conference "New Uzbekistan: swallows of science-2023" was held at Jizzakh Polytechnic Institute.
Representatives of the institute, in particular, professor of the Department of Construction Materials and Products Adhamjon Hamidov and a group of students took part in the contest.
According to the results of the contest, Ahmadjon Mukhtarjonov, a student of the Faculty of Civil Engineering, holder of the State Scholarship named after Beruni, won the 3rd place in the nomination "The best graduation work (diploma project)".
In addition, talented students of the faculty, Mirabbos Mehmonaliev and Nabijon Valiev, were awarded an honorary certificate and souvenirs by the Knauf company for their active participation.