NamMQI vakillari «Yangi O‘zbekiston: ilm qaldirg‘ochlari-2023» ko‘rik tanlovi va konferensiyasida ishtirok etdi
Jizzax politexnika institutida «Yangi O‘zbekiston: ilm qaldirg‘ochlari-2023» ko‘rik tanlovi va konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovda institut vakillari, xususan,  Qurilish materiallari va buyumlari kafedrasi professori Adhamjon Hamidov va bir guruh talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, «Eng yaxshi bitiruv malakaviy ishi (diplom loyihasi)” nominasiyasi bo‘yicha Qurilish fakul'teti talabasi, Beruniy nomidagi Davlat stipendiyasi sohibi Ahmadjon Muxtorjonov faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Bundan tashqari fakul'tetning iqtidorli talabalaridan Mirabbos Mehmonaliev va Nabijon Valiev faol ishtiroki uchun Knauf  korxonasi tomonidan faxriy yorliq hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Представители НамИСИ приняли участие в конкурсе и конференции «Новый Узбекистан: ласточки науки-2023»
Конкурс и конференция «Новый Узбекистан: ласточки науки-2023» прошли в Джизакском политехническом институте.
В конкурсе приняли участие представители института, в частности, профессор кафедры строительных материалов и изделий Адхамджон Гамидов и группа студентов.
По итогам конкурса Ахмаджон Мухтарджонов, студент инженерно-строительного факультета, обладатель Государственной стипендии имени Беруни, занял 3 место в номинации «Лучшая дипломная работа (дипломный проект)».
Кроме того, за активное участие талантливые студенты факультета Мираббос Мехмоналиев и Набижон Валиев были награждены почетной грамотой и памятными подарками от компании «Кнауф».