OTMlarga kirish imtihonlari yopiq binolarda o‘tkaziladi
2023/2024-o‘quv yili uchun test sinovlari o‘tkaziladigan 92 ta yopiq inshoot tanlab olindi hamda ularning reja chizmalari tayyorlanib, mahalliy hokimlik va idoralar bilan kelishilgan holda tasdiqlandi.
Bu haqda bugun Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov rahbarligida vazirlik huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi faoliyatidagi tizimli muammolar va ularning yechimlariga bag‘ishlangan yig‘ilishida ma'lum qilindi.
Yig‘ilishda 2023/2024-o‘quv yili uchun respublika oliy ta'lim muassasalariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha test sinovlarini tashkil qilish yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar muhokama qilindi.

Вступительные экзамены в вузы проходят в закрытых корпусах
На 2023/2024 учебный год для испытаний отобрано 92 закрытых объекта, планы которых подготовлены и утверждены по согласованию с органами местного самоуправления и ведомствами.
Об этом было заявлено сегодня на совещании, посвященном системным проблемам и их решениям в деятельности Агентства по оценке знаний и навыков при Министерстве под руководством министра высшего образования, науки и инноваций Ибрагима Абдурахманова.
На совещании обсуждена работа, проводимая в связи с организацией испытаний для поступления в высшие учебные заведения республики на 2023/2024 учебный год.