OTMlarga kirish imtihonlari yopiq binolarda o‘tkaziladi
2023/2024-o‘quv yili uchun test sinovlari o‘tkaziladigan 92 ta yopiq inshoot tanlab olindi hamda ularning reja chizmalari tayyorlanib, mahalliy hokimlik va idoralar bilan kelishilgan holda tasdiqlandi.
Bu haqda bugun Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov rahbarligida vazirlik huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi faoliyatidagi tizimli muammolar va ularning yechimlariga bag‘ishlangan yig‘ilishida ma'lum qilindi.
Yig‘ilishda 2023/2024-o‘quv yili uchun respublika oliy ta'lim muassasalariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha test sinovlarini tashkil qilish yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar muhokama qilindi.

Entrance exams to HEIs are held in closed buildings
For the 2023/2024 school year, 92 indoor facilities were selected for testing, and their plans were prepared and approved in agreement with local governments and agencies.
This was announced today at a meeting dedicated to systemic problems and their solutions in the activity of the Knowledge and Skills Assessment Agency under the Ministry under the leadership of the Minister of Higher Education, Science and Innovations Ibrahim Abdurahmanov.
At the meeting, the work being carried out in connection with the organization of tests for admission to higher education institutions of the republic for the 2023/2024 academic year was discussed.