«Stipendiya yo‘li» mavzusida davra suhbati
Namangan muhandislik-qurilish instituti Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi tashabbusi bilan Prezident va nomdor davlat stipendiyalariga talabgor talaba-yoshlar o‘rtasida «Stipendiya yo‘li» mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Bo‘lim boshlig‘i Diyorbek Akbaraliev, Beruniy nomidagi davlat stipendiyasi sohiblari Ahmadjon Muxtorjonov, Oyshaxon Qodirova, Bunyodbek No‘monjonov va Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Diyorbek Soataliev tomonidan yig‘ilgan talabalarga zarur tushuncha va tavsiyalar berildi. Talaba-yoshlar tengdoshlari va mas'ullardan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.
Uchrashuv 2023-2024 o‘quv yilida mazkur stipendiyalar uchun bo‘lib o‘tadigan tanlov jarayonlariga o‘ziga xos tayyorgarlik bo‘ldi.

Roundtable discussion on the topic of "The Way of the Scholarship".
On the initiative of the Namangan Engineering-Construction Institute department for the organization of scientific and research activities of talented students, a roundtable discussion was held between the President and young students applying for famous state scholarships on the topic of "Scholarship Path".
The head of the department Dyorbek Akbaraliev, holders of the state scholarship named after Beruni Akhmadjon Mukhtorjanov, Ayshakhan Kadirova, Bunyodbek Nomonjanov and the leader of the Youth Union Primary organization Dyorbek Soataliev gave the necessary insights and recommendations to the gathered students. Students received answers to their questions from peers and officials.
The meeting was a special preparation for the selection processes for these scholarships in the 2023-2024 academic year.