Talabalar bank xodimlari bilan muloqotda bo‘ldi
Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti dekani Ilhomjon Sayfullaev Korporativ boshqaruv ta'lim yo‘nalishi 2-bosqich talabalari bilan «Ipak yo‘li bank» Namangan viloyati boshqarmasida bo‘ldi. Bu yerda bank faoliyati, uning funksiyalari hamda NamMQI bilan tuzilgan o‘zaro xamkorlik memorandumi doirasida amalga oshirilishi rejalashtirilgan ishlar bo‘yicha davra suhbati tashkil etildi.
Davra suhbati davomida «Ipak yo‘li bank» mutasaddilari talabalarga banklarda yuritiladigan hujjatlar turi va mazmuni bo‘yicha mahorat darslari o‘tib berdi. Ularga bank xodimlari tomonidan esdalik sovg‘alari topshirildi.
Hamkorlik memorandumiga asosan Iqtisodiyot va boshqaruv fakultetida «Ipak yo‘li bank» o‘quv xonasini tashkil etish, bu kabi uchrashuvlarni muntazam o‘tkazib borishga kelishib olindi.

Студенты пообщались с сотрудниками банка
Декан факультета экономики и менеджмента Илхомжон Сайфуллаев посетил Наманганский областной офис «Ипак Ёли Банк» со студентами 2-й ступени обучения корпоративному менеджменту. Здесь был организован круглый стол о деятельности банка, его функциях, а также работах, которые планируется провести в рамках меморандума о сотрудничестве, заключенного с НамИСИ.
В ходе круглого стола сотрудники «Банка Шелкового пути» провели для студентов мастер-классы по видам и содержанию документов, хранящихся в банках. Сотрудники банка подарили им сувениры.
На основании меморандума о сотрудничестве было решено организовать на факультете экономики и менеджмента учебную комнату «Банк Шелкового пути», регулярно проводить такие встречи.