“Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti 2024 yilgi saralash bosqichiga start berildi!
Har yili o‘qishdagi muvaffaqiyatlari, ijtimoiy faolligi va iste’dodi bilan tengdoshlariga o‘rnak bo‘lib kelayotgan 14 yoshga to‘lgan va 30 yoshdan oshmagan iqtidorli yigitlarimiz  “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti  bilan taqdirlanib kelinmoqda.
Respublika hamda xalqaro miqyosida oʻtkazilgan musobaqalar, loyiha va tanlovlarda gʻolib boʻlgan, jamiyatimiz hayotining turli sohalarida yuqori natijalarga erishgan hamda mardlik va jasorat, qatʼiyatlilik, halollik, vatanparvarlik kabi fazilatlari, shuningdek, oʻzining chuqur bilimi, tashabbuskorligi, ishbilarmonligi, shijoati va fidoyiligi bilan ajralib turgan iqtidorli 14 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan yigitlar oʻz hujjatlarini joriy yilning 1-martiga qadar yashash manzili joylashgan hudud boʻyicha Yoshlar ishlari agentligining boʻlimlariga topshirishi tavsiya etiladi.

Стартовал отборочный тур государственной премии «Отважный мальчик» 2024!
Ежегодно наши талантливые юноши в возрасте от 14 до 30 лет, являющиеся примером для сверстников своими успехами в учебе, общественной активностью и талантом, награждаются государственной наградой «Отважный мальчик»  присуждается.
Талантливый человек, победитель республиканских и международных конкурсов, проектов и конкурсов, добившийся высоких результатов в различных сферах жизни нашего общества, отличающийся такими качествами, как отвага и отвага, настойчивость, честность, патриотизм, а также глубокими знаниями, инициативность, деловая хватка, смелость и самоотверженность.Молодым мужчинам в возрасте от 14 до 30 лет рекомендуется до 1 марта текущего года подать документы в отделения Агентства по делам молодежи по месту жительства.