“Qizlar ovozi” klubi hududiy koordinatorlari uchun o‘quv-seminari tashkil etildi
“Qizlar ovozi” klubi faoliyatini keng targ‘ib etish va takomillashtirish maqsadida Yoshlar ishlari agentligi tomonidan poytaxtda respublikaning barcha hududlaridan kelgan 70 nafar "Qizlar ovozi" klubi koordinatori uchun maxsus o‘quv-seminarlari tashkil etildi.
O‘quv-seminarlar davomida hududiy koordinatorlarning huquqiy savodxonligini oshirish, loyihalar samaradorligi va kreativligini boyitish, xotin-qizlar bilan tizimli ishlash mexanizmlarini maqsadli amalga oshirish bo‘yicha malakali mutaxassislar tomonidan alohida ko‘rsatmalar berildi.
O'quv seminarda Namangan muhandislik-qurilish instituti talabasi, Beruniy nomidagi davlat stipendiasi sohibasi, Namangan viloyati "Qizlar ovozi " klubi "Bandlik va tadbirkorlik " yo'nalishi koordinatori Oyshaxon Qodirova ham ishtirok etmoqda.

Организован обучающий семинар для региональных координаторов клуба «Голос девушек»
В целях широкой популяризации и совершенствования деятельности клуба «Голос девушек» Агентством по делам молодежи были организованы специальные обучающие семинары для 70 координаторов клуба «Голос девушек» со всех регионов республики в столице.
В ходе обучающих семинаров были даны специальные указания квалифицированными специалистами по повышению правовой грамотности региональных координаторов, повышению эффективности и креативности проектов, целенаправленному внедрению механизмов системной работы с женщинами.
В тренинге также участвует Айшахан Кадирова, студентка Наманганского инженерно-строительного института, обладательница государственной стипендии имени Беруни, координатор направления «Занятость и предпринимательство» клуба «Голос девушек» Наманганской области семинар.