“Xorijiy tillarni o‘qitishda innovasion yondoshuvlar” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘z ishini boshladi
NamMQIda “Xorijiy tillarni o‘qitishda innovasion yondoshuvlar” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘z ishini boshladi.
Institut Xorijiy tillar kafedrasi tashabbusi bilan tashkillangan anjumanni NamMQI rektori Sharifjon Ergashev va Namangan chet tillar instituti rektori Po‘latxon Lutfullaev kirish so‘zlari bilan ochib berdi. Ular ishtirokchilarni qutlab, anjuman ishiga muvaffaqiyatlar tiladi.
Konferensiyada Tojikiston xorijiy tillar universiteti professori Hasan Shomurodzoda, Ryazan' davlat universiteti professori Larisa Lazutkin, O‘sh texnologiya universiteti dosenti Kanimjan Turgunbaeva, Janubiy Qozog‘iston universiteti dosenti Gulnara Karbozova, Namangan chet tillar instituti o‘qituvchisi Rozvell Xanna Linn, NamMQI chet tillar kafedrasi katta o‘qituvchisi Palina Botirova va Janubiy Koreyadagi Xongik universiteti magistri Jaloliddin Mahmudovning mavzu bo‘yicha ma'ruzalari tinglandi.
Shundan so‘ng ma'ruzalar yuzasidan muhokama va munozaralar o‘tkazildi. Anjuman ishi sho‘'balarga bo‘lingan holatda davom etmoqda.

The international scientific and practical conference on Innovative approaches to teaching foreign languages has started
The international scientific and practical conference on "Innovative approaches to teaching foreign languages" has started at NamMQI.
The conference organized by the Institute's Department of Foreign Languages was opened by Rector of NamMQI Sharifjon Ergashev and Rector of Namangan Institute of Foreign Languages Polatkhan Lutfullaev. They welcomed the participants and wished them success in the work of the conference.
At the conference, professor Hasan Shomurodzoda of the University of Foreign Languages of Tajikistan, professor of Ryazan State University Larisa Lazutkin, associate professor of Osh University of Technology Kanimzhan Turgunbaeva, associate professor of South Kazakhstan University Gulnara Karbozova, teacher of the Namangan Institute of Foreign Languages Roswell Hanna Lynn, Department of Foreign Languages of NamECI Senior teacher Palina Botirova and Master of Hongik University in South Korea Jaloliddin Mahmudov gave lectures on the topic.
After that, discussions and debates were held regarding the lectures. The conference is divided into branches.