Unda viloyat Adliya boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i Ahrorbek Fayzullaev, Muhandislik kommunikatsiyalari fakulteti dekani o‘rinbosari Anvarjon Dehqonov, tyutorlar hamda fakultet tarkibidagi akademik guruhlarning 40 nafar sardorlari ishtirok etdi.
Tadbirda konstitutsiyaga kiritilgan muhim o‘zgarishlar haqida batafsil hikoya qiluvchi videorolik namoyish etildi. Namoyishdan so‘ng so‘z olgan  Ahrorbek Fayzullaev bosh qonunni o‘zgartirishga sabab bo‘lgan omillar hamda kirtilgan o‘zgartirishlarning yoshlar hayotidagi ahamiyati haqida fikrlarini bayon qildi.
Shundan so‘ng talabalarning tadbir mavzusiga oid hamda boshqa huquqiy mazmundagi savollariga mutaxassis tomonidan atroflicha javoblar berildi.

"The importance of the new version of the constitution in the lives of young people"
It was attended by Ahrorbek Fayzullaev, the head of the department of the regional Justice Department, Anvarjon Dehkanov, the deputy dean of the Faculty of Engineering Communications, tutors and 40 leaders of the academic groups of the faculty.
At the event, a video was shown detailing the important changes made to the constitution. Speaking after the demonstration, Ahrorbek Faizullaev expressed his opinion about the factors that led to the change of the main law and the importance of the changes in the lives of young people.
After that, the expert gave detailed answers to the students' questions related to the topic of the event and other legal topics.