Yoshlarning salohiyati, iste’dodi va tashabbuslarini to‘laqonli ro‘yobga chiqarish maqsadida “Besh tashabbus olimpiadasi” doirasida
2024 yil 1 martdan boshlab mahalla, ta’lim muassasalari, korxona va tashkilotlar tizimida mukofot jamg‘armasi 600 million so‘m miqdorida xorijiy tillar (“Ibrat farzandlari”) bo‘yicha tanlovlar, kibersport musobaqalari va “Zakovat” intellektual o‘yinlari yuqori saviyada tashkil etilsin.
“O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida Prezident farmoni

В целях полной реализации потенциала, таланта и инициатив молодежи, в рамках «Олимпиады пяти инициатив»:
С 1 марта 2024 года в системе микрорайонов, образовательных учреждений, предприятий и организаций будет разыгран призовой фонд в размере 600 млн сумов на олимпиадах по иностранному языку («Дети Ибрата»), соревнованиях по киберспорту и интеллектуальных игры «Заковат» организуются на уровне.
Указ Президента о государственной программе по реализации стратегии «Узбекистан-2030» в «Год поддержки молодежи и бизнеса»