NamMQI kafedra mudiri Texnologiyalar va innovasiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlarining milliy anjumanida ishtirok etdi
Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk markazida Texnologiyalar va innovasiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlarining 1-milliy anjumani bo‘lib o‘tdi.
Butunjahon intellektual mulk tashkiloti (BIMT) ning O‘zbekistonda ushbu markazlarni tashkil etish bo‘yicha loyihasining dastlabki natijalariga bag‘ishlangan anjuman Adliya hamda Oliy va o‘rta maxsus ta'lim vazirliklari hamkorligida tashkil etilib, unda oliy o‘quv yurtlari, ilmiy-tadqiqot institutlari va ularning negizida tashkil etilgan TIQQMlarning 40 dan ortiq vakillari ishtirok etdi. Ular qatorida NamMQI kafedra mudiri Dilshodbek Abduvahobov ham bor edi.
Tadbir davomida markazlar tomonidan ilmiy-texnik ishlanma va loyihalar natijadorligini oshirish, hududlarda seminar-treninglar o‘tkazish, intellektual faoliyat natijalaridan foydalanish va ularni huquqiy muhofaza qilish masalalarini ommalashtirish kabi vazifalarni amalga oshirishga kelishib olindi.

The head of the department in NamECI took part in the national conference of technology and innovation support centers
The I National Conference of Technology and Innovation Support Centers was held at the Center for Intellectual Property under the Ministry of Justice.
The conference, dedicated to the first results of the World Intellectual Property Organization (WIPO) project to establish these centers in Uzbekistan, was organized jointly with the Ministry of Justice and Higher and Secondary Specialized Education by more than 40 representatives of research institutes and TISCs created on their basis. Among them was Dilshodbek Abduvakhobov, head of the department in NamECI.
During the event, it was agreed that the centers will perform such tasks as increasing the efficiency of scientific and technical developments and projects, holding seminars and trainings in the regions, using the results of intellectual activity and highlighting issues of their legal protection.