NamMQI va Qirg‘izistonning K.Sh.Toktomatov nomidagi xalqaro universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Avval xabar berganimizdek, Qirg‘izistonning O‘sh shahridagi Qirg‘iz-O‘zbek universitetida «Oliy ta'lim tizimida integratsiya, hamkorlik va innovasiyalar» mavzusidagi O‘zbekiston-Qirg‘iziston oliy ta'lim muassasalari rektorlarining I-xalqaro forumi bo‘lib o‘tmoqda.
Forum doirasida Namangan muhandislik-qurilish instituti va Qirg‘izistonning K.Sh.Toktomatov nomidagi xalqaro universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ushbu memorandum professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, xalqaro loyihalarda birgalikdagi ishtirok kabi  ko‘plab jihatlarni qamrab oladi.
Hamkorlik memorandumi Namangan muhandislik-qurilish instituti Sharifjon Ergashev va K.Sh.Toktomatov nomidagi xalqaro universitet rektori Oyjamol Kantoroeva tomonidan  imzolandi.

A memorandum of cooperation was signed between NamECI and Kyrgyz International University named after K. Sh. Toktomatov
As we previously reported, the 1st international forum of rectors of Uzbekistan-Kyrgyz higher education institutions on the topic "Integration, cooperation and innovations in the higher education system" was held at the Kyrgyz-Uzbek University in Osh, Kyrgyzstan. is taking place.
Within the framework of the forum, a memorandum of cooperation was signed between the Namangan Institute of Engineering and Construction and the Kyrgyz International University named after K.Sh. Toktomatov.
This memorandum covers many aspects, such as exchange of professors and teachers, joint participation in international projects.
The memorandum of cooperation was signed by Sharifjon Ergashev of the Namangan Engineering and Construction Institute and Oyjamol Kantoroeva, Rector of the International University named after K.Sh. Toktomatov.