Talabalar turar joyida yashovchi yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi
Institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov va psixolog Murodjon Nurqulov ishtirokida talabalar turar joyida yashovchi yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi. Muloqot davomida institut ichki odob-qoidalari, talabalar turar joyida yashash tartiblari, talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish yuzasidan institutda amalga oshirilayotgan ishlar bo‘yicha axborot berib o‘tildi.
Shuningdek, institutda o‘tkazilayotgan “Besh tashabbus olimpiadasi”, “Talabalar ligasi” musobaqalarida faol ishtirok etishga targ‘ib qilindi.
Ochiq muloqot davomida talabalar turar joyida yaratilgan sharoitlar, besh tashabbus xonalari va uning faoliyati bo‘yicha ham fikrlashib olindi. Suhbat davomida talabalarni qiziqtirgan barcha savollarga javob berildi va kelgusida o‘tkaziladigan tadbirlar bo‘yicha ularning fikrlaridan kelib chiqilishi ta'kidlandi.

An open dialogue was held with young people living in student accommodation
In the presence of the first vice-rector of the institute Odiljon Jakbarov and psychologist Murodjon Nurkulov, an open dialogue was held with young people living in the student accommodation. During the meeting, information was given on the internal rules of the institute, the procedures for living in student housing, and the work being carried out in the institute on meaningful organization of students' free time.
It was also encouraged to actively participate in the "Five Initiative Olympiad" and "Student League" competitions held at the institute.
During the open dialogue, the conditions created in the student accommodation, the five initiative rooms and its activities were discussed. During the interview, all the questions of interest to the students were answered and it was noted that the future events will be based on their opinions.